Vitrektomi – Retina Ameliyatları

Vitrektomi – Retina Ameliyatları

Geçmişte retina hastalığından dolayı göremeyen çoğu hasta , günümüzde vikrektomi ameliyatı sayesinde iyi bir görme düzeyine sahip olabilmektedir
Vikrektomi , göz arkasında yırtılması olan durumlarda yapılıyor. En çok şeker hastalarında şekere bağlı kanamalarda ve bunun meydana getirdiği görme kayıpları tedavisinde vikrektomi ameliyatı yapılıyor.Gözün sarı noktasındaki zar oluşumu gibi hastalıklarda , bunun dışında özelikle gözün içine demir parçaları değip gözün içine tahribat yaptığı zaman ve yabancı cisimlerin çıkarılmasında , Vitreus kanaması (göz içi kanama) vikrektomi ameliyatı yapılıyor.Vikrektomi ameliyatı gerçekten özellik isteyen cihaz ve tecrübe isteyen bir ameliyattır.Gözün içinde gerçekleştirilen gözün en zor ameliyat çeşitlerinden bir tanesidir.Bu hastalar görmede ciddi sorun yaşarlar ve bu ameliyatı olmasalar ciddi bir körlükle karşı karşıya kalabilirler.Bu ameliyat takip süreci gerektiren bir ameliyattır,bu çok önemli ! Antalya vitrektomi ameliyatı için bizimle iletişime geçiniz.
Antalya Göz Doktoru, Op. Dr. Neşe Erten tıp eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakultesi’nde almış olup 2007 yılında başarı ile tamamlayarak tıp doktoru ünvanı kazanmıştır.İhtisasını ise İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapmış ve Göz Hastalıkları uzmanı olmuştur.Göz Hastalıkları,Tedavileri konusunda Dünya çapında tüm yeni teknolojileri takip ederek en son tanı ve tedavi olanaklarını hastalarımıza sunarak onların göz sorunlarını çözmekteyiz.
Antalya göz doktoru Op.Dr. Neşe Erten göz sağlığı merkezimize gelerek katarakt,sarı nokta,retina rekolmanı,Göz tembelliği,göz tümörleri,astigmat,glokom ve diğer göz hastalıkları ile ilgili tanı ve tedavi sürecinizi başlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın